Rozdílné chování „contentEditable“ v HTML

Webdesign

POZOR! Článek jsem napsal před více jak rokem, a tudíž už nemusí reflektovat můj nynější názor nebo může být zastaralý.

Článek Martina Malého Konečně „opravdové“ WYSIWYG editory! mě přivedl na myšlenku, že na HTML atributu contentEditable by se opravdu dal vytvořit, relativně jednodušeji, WYSIWYG editor.

Začal jsem jej proto testovat na různých prohlížečích (vždy nejnovější verze). Po pěti minutách jsem ho zavrhl. Proč? Názorně ukážu. Vytvořil jsem si jednoduchou HTML stránku:


   
      
Výchozí text
Zobrazit kód

Spustil jsem prohlížeče Chrome, Firefox, IE, Operu a udělal jednoduchý úkon: něco jsem napsal, Enter, něco jsem napsal Enter, kliknul na „Zobrazit kód“ a podíval se, co se to vlastně vytvořilo. Dle odhadu jsem očekával, že po každém odentrování se vytvoří odstavec. Ano IE a Opera se přesně takhle zachovali, ale Firefox místo odstavce (<p>) použil <br> a Chrome dokonce <div>. To poslední mě opravdu zarazilo, přijde mi to jako nejhorší možnost jakou mohl Google použít.

Jelikož se v různých prohlížečích chová naprosto rozdílně, je v tuto chvíli atribut bez jiného ošetření naprosto nepoužitelný. Možná se tvůrci prohlížečů dohodnou na nějakém standardu, ale to bych moc nečekal.

Znáte někoho, komu by článek mohl pomoct? Zasdílejte mu ho :)

Komentáře