10 dní s Kindlem 4. generace

10 dní s ...

POZOR! Článek jsem napsal před více jak rokem, a tudíž už nemusí reflektovat můj nynější názor nebo může být zastaralý.

Až donedávna (měsíc zpátky) jsem si ani neuměl představit, že bych mohl vyměnit papírové knihy za elektronickou čtečku knih. Ale když na nejmenovaném serveru vyšla zprávička, že Amazon představil nové verze Kindle, Kindle Touch a Kindle Keyboard, začal jsem o něm mírně uvažovat. Tak mírně, že jsem jsem si ho následující den objednal :-). Přestože poštovné stálo 20$, zaplatil jsem ho rád, protože doba doručení byla 4! dny (pátek, sobota, neděle, pondělí). Balík procestoval dva americké státy, Německo a následující den byl společností DHL doručeno. DHL je ze všech společností, které jsem zatím pro doručení vyzkoušel (Česká pošta, PPL) nejvstřícnější, po domluvě mi balík přivezli na náměstí v Českých Budějovicích, v době která mi vyhovovala.

Objednal jsem si nejlevnější verzi, která je dostupná pro Českou republiku, tedy nedotykový Kindle bez reklam. I s poštovným vyšel přibližně na 2400Kč, ovšem když jsem si objednával ještě jeden, připlácel jsem ještě 25$ za nějakou taxu, což to trošku prodražilo.

Rozbalím balík, který obsahuje samotného Kindle, microUSB kabel a malý návod pro první zapnutí, a zapnul jsem jej. Baterie byla asi z tří čtvrtin nabytá, takže jej nemusel hned zapojovat do počítače. Instalace trvala asi minutku, mezitím jsem obdivoval e-ink technologii displeje a jeho nádhernou čitelnost z jakéhokoli úhlu. Trošku jsem nejdříve zmatkoval s ovládáním, je to můj první Kindle a navíc namá klávesnici, což beru jako výhodu, nezabírá totiž zbytečně místo.

Teď nejdůležitější věc. Jak dostat do Kindlu knihy? Máte na výběr několik způsobů. Můžete si knihu stáhnout a do čtečky nahrát pře kabel microUSB nebo poslat v příloze na e-mailovou adresu vašeho zařízení, tu naleznete na stránkách Amazonu ve vašem účtu anebo v nastavení zařízení. Nebo si ji můžete také koupit přímo ze zařízení v Kindle Storu, kde je ale českých knih poskrovnu.

Po 10 dnech mám za sebou dvě e-knížky a můžu potvrdit že se čtou tak snadno jako běžná kniha, navíc oči nejsou tak namáhány jako na běžném displeji počítače nebo telefonu, tam bych rozhodně nečetl něco delšího než 10 stran. Baterii jsem ještě nenabíjel (opravdu ani jednou).

Znáte někoho, komu by článek mohl pomoct? Zasdílejte mu ho :)

Komentáře