10 dní s telefonem Nokia C3-00

10 dní s ...

POZOR! Článek jsem napsal před více jak rokem, a tudíž už nemusí reflektovat můj nynější názor nebo může být zastaralý.

Předtím, než začnu se samotnou recenzí vám nejdřív ukážu cestu, kterou jsem musel projít, než jsem se k tomuto telefonu dostal. A začnu s tím pěkně od začátku.

Všechny mé předchozí telefony

První telefon jsem dostal k desátým narozeninám. Byla to Nokia 5110. Na celém telefonu jsem nejvíc využil asi hru Had, jó to byly časy.

Asi po třech letech jsem potom dostal k Vánocům Sony Ericsson K300i, ten mi opravdu přirostl k srdci. Měl foťák (sice jen VGA) a Javu.

Bylo těžké se ho po dvou letech vyměnit za LG KU380 na který jsem si sám vydělal na brigádě. Byl to můj první „vysouvák“ a k tomu všemu měl 3G, ale v té době byla tato síť jen v Praze a málokdo telefon s 3G měl, takže tam bylo naprosto zbytečné a pro mě nevyužitelné. S tím už ale byli problémy a každou chvíli jsem ho reklamoval. Chyba byla ve vysouvací konstrukci, kde při vysunutí displej sklopil obraz o 45°.

Proto jsem dostal za další dva roky Samsung Corby, můj první „dotykáč“. Asi po roce jsme přišel na to, že mi dotyková obrazovka ne zcela vyhovuje.

Zašel jsem si teda koupit Nokii C3. Telefon s Qwertz klávesnicí, Wi-Fi a bez dotykového displeje a po deseti dnech píšu tuto recenzi.


Recenze

Předtím, než jsem se rozhodl jaký telefon si koupím, ujasnil jsem si co potřebuju, nebo spíše chci. Nemám rád dotykový displej (nevadil by mi ale telefon, který by měl zároveň i klávesnicí) a běžná dvanácti-tlačítková klávesnice mi je malá (než s tím člověk něco napíše – i přes T9), nabízí se tedy Qwertz klávesnice.

První co si člověk představí pod mobilem s Qwertz klávesnicí je BlackBerry, také jsem ho jednu chvíli chtěl, nezapadal by mi ale do rozpočtu 1500kč. Potom ještě připojení k internetu přes Wi-Fi a už bych byl se vším spokojený. Sáhnul jsem tedy po jednom z nejlevnějších s těmito parametry – Nokia C3 (nabýzel se ještě Samsung Ch@t, ale za stejnou cenu, když si mám vybrat mezi Nokií a Samsungem, je to jasný).

Odnesl jsem tedy Corbyho do bazaru a koupil si C3. Chned jak mi padl do ruky, pomyslel jsem si, to je přesně to co chci a potřebuju. To konstrukční stránce není co vytknou, nikde nic nevrže (jak jsem byl zvyklý z LG) ani vůle není. Navíc vypadá jako celkem drahý mobil, což bylo taky plus :-). Klávesnice má příjemný stisk a naučil jsem se s ní pracovat celkem rychle (píšu i s háčky a čárky).

Jedna věc se ale telefonu dá vytknout. Nevadí mi, že nemá multitasking, ani S40 samotná, ale když jste připojený pouze na Wi-Fi, nemůžete kliknout na odkaz v Twitter aplikaci, neboť se to i přes připojení přes Wi-Fi snaží napojit na EDGE, to je dáno tím, že prohlížeč Nokie (na který se ale normálně nedostanete) nějak nemá rád Wi-Fi, ani Ovi není s tímto připojením zcela spokojené snaží se o EDGE. Jinak ale Opera Mini běží naprosto v pohodě.

S tímto problémem, neboť je u mne jediný se ale smířím a telefonu nemůžu vytknout nic jiného. Za tu cenu je to jednička na trhu.

FotoUkázka prostředí

Znáte někoho, komu by článek mohl pomoct? Zasdílejte mu ho :)

Komentáře