Proč bych nikdy nevyměnil Windows Phone za Android nebo iOS

Mobily

POZOR! Článek jsem napsal před více jak rokem, a tudíž už nemusí reflektovat můj nynější názor nebo může být zastaralý.

Majitelem telefonu s operačním systémem Windows Phone jsem už devět měsíců a nyní s odstupem času můžu říct, proč už nechci žádný jiný, ze stávajících systémů. Ne že by byly ostatní operační systémy špatné, to ne, jen jsou vhodné pro jiné účely a jiný druh lidí než jsem já.

Co vůbec po telefonu vyžaduji? Vlastně ne zas tak mnoho a nejspíš bych se spokojil i s hloupým telefonem, kdyby splňoval následující požadavky: přehledné SMS ve formě chatu, hovory, pohodlná správa emailů (to je pro mne klíčové), Wi-Fi, internetový prohlížeč, velký displej na kterém to bude vše přehledně vykreslované, hardwarová querty klávesnice, výdrž, cena a kvalitní, nejlépe kovová konstrukce. Co absolutně nepotřebuju, jsou hry a desítky různých aplikací. Velice zřídka kdy zapnu foťák, nedej bože GPS navigaci nebo hudební přehrávač. Nesnáším, když na 10 různých činností používám jeden nástroj, který pořádně neumí ani jedno. Chci hudbu, zapnu kvalitní MP3 přehrávač a neřeším, že se vybije a pak si nezavolám.

U hloupých telefonů většinou chybí vyspělý internetový prohlížeč a velký displej, kde si pohodlně přečtu a odpovím na emaily.

U Androidu zřídka kdy narazíte na kvalitní zpracování a v noci mě budí noční můry, když představím to uživatelské rozhrami, brrr… Tomu prostě neříkám přehledný systém!

iOS je povedený systém, který se mi líbí, má sice velké mezery v tom, co si já představuji pod pojmem přehledný systém, ale budiž, iPhone je dobře zpracovaný, ale ta cena… Dávat za telefon 10.000kč (u větších kapacit i víc)? To bych dal za počítač, kde se cena vrátí v rychlosti práce, ale u telefonu se ty peníze prostě nevrátí, je to špatná investice. S tím telefonem se pak můžete maximálně chlubit před přáteli.

Windows Phone má nejlepší rozhraní, které je nejpřehlednější ze všech systémů, notifikace má naprosto úžasně vyřešené změnou dlaždice, kde okamžitě vidíte nepřijatý hovor, nebo nepřečtěný email. Na druhou stranu jsou i věci, které mi v telefonu s WP 7.5 nevyhovují a to jen dvě dlaždice na domovské obrazovce a absence hardwarové querty klávesnice (našel jsem snad jenom jediný Dell). Spoustu vylepšení přijde s novou aktualizací WP 7.8, takže pak budu ještě víc spokojenější. Bomba by byla, kdyby přišla Lumie, která by nebyla z plastu nebo HTC s hardwarovou klávesnicí a to do ceny 6.000kč. Když nepřijde, nevadí, pak budu ještě pár let spokojenej se svým Radarem :-).

Znáte někoho, komu by článek mohl pomoct? Zasdílejte mu ho :)

Komentáře