Nucleus – Jádro pro vývoj webových stránek

Webdesign

POZOR! Článek jsem napsal před více jak rokem, a tudíž už nemusí reflektovat můj nynější názor nebo může být zastaralý.

Uvolnil jsem na GitHub jakési jádro, které používám pro tvorbu stránek už s vývojem a postupným vylepšováním a laděním několik let. Nazývám ho Nucleus (https://github.com/MichalKatuscak/Nucleus).

Určitě něco podobné má každý vývojář, takže spíše než o projekt, který snadno každý použije, jde o inspiraci pro každého, kdo chce nahlédnout. Jedná se čistě o jádro pro front-end šablonu nikoli základ pro serverovou část.

Původně obsahoval ještě mnoho JavaScriptových pomůcek, nicméně ty jsem nezveřejnil, protože jsem je vytvářel interně u nás ve firmě, nicméně si chci postupně připravit spoustu dalších věcí doma a ty už veřejné budou, takže se bude projekt pravidelně rozšiřovat.

Nyní základní informace k projektu:

Potřebné nástroje:

  • Node.JS

Potřebné znalosti:

  • HTML
  • LESS
  • JavaScript
  • Node.JS – Grunt

Instalace:

  1. Stáhnout projekt a spustit příkazovou řádku
  2. „npm install“
  3. „grunt“

Použití:

Díky Gruntu a LiveReloadu (je-li spuštěn příkazem „grunt“) běží automatická kompilace LESS => CSS a následná minifikace do jednoho souboru do složky /dist/

Upravujete tedy pouze styly ve složce /less/ a skripty ve složce /js/ – při každé úpravě JavaScriptu v této složce se uloží do jednoho souboru a zkomprimují stejně jako u LESSu do složky /dist/.

Příklady konkrétního použití na příkladech budou postupně uváděny (naprosto originálně) ve složce/examplas/

https://github.com/MichalKatuscak/Nucleus

Znáte někoho, komu by článek mohl pomoct? Zasdílejte mu ho :)

Komentáře