Hardware

Pracovní notebook Dell Latitude 5590

Je to už 3 roky, co jsem si pořídil MacBook jako hlavní pracovní stroj, se kterým jsem byl tehdy naprosto spokojený. Nicméně jak šel čas, zjistil jsem, že jsem podcenil konfiguraci a 8GB paměti se 128GB SSD mi přestalo stačit. K MacOS jsem celkem přilnul a přiznám se, že nebylo jednoduché odejít, ale vzhledem k ceně mé požadované konfigurace jsem zamáčkl slzu a poohlédl se po jiném notebooku.

Continue reading “Pracovní notebook Dell Latitude 5590” »

Číst celé

První pracovní den se setem Microsoft Sculpt

Včera mi Alza doručila tento set klávesnice a myši: Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Wireless.

Nebyla to zrovna levná záležitost, ale důvod pro takovouhle drahou klávesnici byl ulevit rukám. To se potvrdilo hned při prvním položení zápěstí na opěrku klávesnice, která je velmi příjemná. Rozložení kláves je hodně o zvyku, ani jsem dnes skoro nepostřehl, že píši na něčem jiném než před tím, ale pokud jste jako moje přítelkyně a píšete poslepu, tak budete nějaký čas nadávat :-). Velkým plusem jsou velká tlačítka ALT a CTRL, velkým mínusem malý ENTER.

Naprosto skvělá je zakulacená myš, která se drží perfektně. Jediné co jí mohu vytknout je tlačítko zpět, které se nemačká úplně pohodlně a zbytečné tlačítko start.

Super věc je, že kryty baterií jsou magnetické, takže nedojde k mechanické rozbití častým vyndaváním.

Další šikovná vychytávka je oddělený numerický blok, který jsem si dal hezky nalevo, takže mi nezabírá místo.

WP_000989

WP_000988

Číst celé

Nová pracovní sestava

Přestože nový PC jsem si kupoval poměrně nedávno (minulý rok), došlo mi, že jsem vsadil na špatného koně. All-in-One Lenovo C200 je sice praktický pro nenáročné prohlížení webu, ale díky největší brzdě (Intel Atom D520) se na něm nedá moc pracovat, a tím myslím i práci do školy, kdy kompilování naprosto jednoduchého programu v C++ tvalo cca 20s. Další nepříjemnou věcí na tomto počítači je zastaralé rozlišení 1366×768. Od kdy je tady rozlišení s výškou 768px? Více jak deset let? To už naprosto nevyhovuje dnešním požadavkům. Sice se na něm dobře čte písmo, jelikož je veliké, ale zobrazený počet řádků zdrojového kódu není příjemný.

Continue reading “Nová pracovní sestava” »

Číst celé