PHP

Kvalita kódu

Publikováno PHP, Programování

Jak jsem sliboval v minulém článku, tak dnes se rozepíšu více o tom, proč a jak kontroluji kvalitu kódu. Pozor na jednu věc, a to že kvalita kódu není to samé jako kvalita softwaru (jak si často programátoři myslí), ale je to pouze jedna z částí.

Kvalita softwaru je závislá především na její definici. Například norma ISO/IEC 9126:1991 (sic starší, avšak stále použitelná) udává  šest charakteristik: Continue reading “Kvalita kódu” »

Číst celé

Jak hlídáme chyby v PHP a Apache?

Publikováno PHP

U nás ve firmě (NexGen) jsem naprogramoval nástroj, který nám pomáhá s odhalování chyb, které spadají do error.logu Apache. Odhalování chyb je důležitá část práce vývojáře a čím rychleji se k chybě (respektive chybové hlášce) dostane, tím lépe. A ještě lépe, když o ní bude ze serveru automaticky informován, ať už na e-mail nebo na slack. Chyby se prostě stávají, ale je nutné je co nejrychleji vyřešit.
Continue reading “Jak hlídáme chyby v PHP a Apache?” »

Číst celé

Pozvánka na livestream: Gephart – Nástroj pro rychlý vývoj webů

Publikováno PHP

Ve spolupráci s Péhápkaři budu v úterý 25. července v 19:00 povídat na livestreamu na Twitchi o svém PHP frameworku Gephart, a to hlavně o tom, v čem se odlišuje a v čem přináší (podle mne) přidanou hodnotu. Tím myslím hlavně generátor kódu (gephart/generator-edition), díky kterému se rutinní administrace stávají záležitostí jednotek hodin.

Více informací najdete na FB události: facebook.com/events/105231310143537.

Číst celé