Ostatní

10 tipů pro vaše SOUKROMÍ

Připadá mi, že otázka soukromí je a bude čím dál častější téma v závislosti na tom, kolik informací o sobě budeme prezentovat prostřednictvím IoT (internetu věcí) a sociálních sítí. Před časem jsem se nad tímhle tématem trochu zamýšlel a změnil svůj přístup k němu. Ne, že bych se hrozil každé kamery, kterou uvidím při pohledu nad sebe, nicméně mi začalo připadat, že o sobě dávám veřejně víc informací, než je potřeba a nestarám se příliš o zabezpečení.

Continue reading “10 tipů pro vaše SOUKROMÍ” »

Číst celé

Co je výstupem programátora?

Je to kód, který naprogramuje? Jsem názoru, že by to tak určitě nemělo být. Pokud to u některých programátorů tak je, nastává někde asi problém. Kód samotný ve výstupu od programátora je 25% procent času stráveným nad problémem, které vyřeší. 50% by měl věnovat návrhu a architektuře, a zbylých 25% času napsání dokumentace a testů.

Přirovnal bych to s prací designéra, který vytváří logo. Na první pohled je výstupem jen to logo jako takové, ale ve skutečnosti mnoho času věnoval přemýšlení a zkoumání nejlepšího řešení a vytvoření logomanuálu.

Číst celé

Účím se fotit

Nějakou dobu jsem přemýšlel nad koníčkem, který by mne vytáhl ven. Ideálním se mi nakonec zdálo focení. Práce s lidmi, příroda, úplně jiný svět než IT. Sice práce s Photoshopem/Gimpem je občas potřeba, ale stejně většinu času strávíte za objektivem, alespoň u mne to tak je.

Pár týdnů jsem se rozmýšlel na strojem. Jasně, zrcadlovka je nutností, ale co když mne to přestane za chvíli bavit? Rozhodl jsem se pro začátek pro jednu z nejlevnějších, přesto jsem spokojený s výsledky, který podává. Je to neuvěřitelný rozdíl oproti kompaktům a telefonů, ale to je jasné. Jedná se o Canon EOS 1200D se základním objektivem. Jedinou další věc, kterou jsem si spolu se základním balíčkem pořídil je stativ, kvůli fotkám s delšími expozičními časy (čas po který fotoaparát pohlcuje přijímané světlo, pokud jsem to dobře pochopil).

S výsledky mého dosavadní snažení se chlubím na fotograf.katuscak.cz, abych nezahlcoval tento blog.

Číst celé