Konference

Shrnutí DevFest 2013

V sobotu (23.11.2013) jsem byl navštívit konferenci DevFest v Praze. Abych to shrnul, tak z přednášejících na mne nejvíce zapůsobil Frantisek Fuka a jeho přednáška o programovacím jazyku Lua a Michal Špaček s přednáškou o bezpečnostních HTTP hlavičkách (tahle přednáška mi dala asi nejvíc toho, co budu moci využít v praxi).

Skvělý, i když s nedostatky byl zápas mobilních vývojářů, kdy se proti sobě postavily dva vývojářské týmy, aby na základě zadání vytvářely mobilní aplikaci. Nedostatky se skrývaly především v špatné organizaci úkolů, ale skvěle to vyvážil vtipný moderátor (a nejspíš i tvůrce úkolů) a jeho dialogy s komentátorem jednoho z týmů, jenž zatvrzele odmítal zvětšit písmo svého editoru, což se stalo hlavním tématem :-D.

Asi nejvíc mě mile překvapila úvodní keynote s alchymistou a umělou inteligencí včetně postav ze Star Wars :-).

Číst celé

WebExpo 2012: Na co se nejvíce těším?

WebExpo je událost roku, na kterou se těším ze všeho nejvíc. Poprvé jsem tam byl minulý rok a po dvou dnech jsem odešel plný energie a inspirace, kterou jsem vložil do nových projektů. Je to jedna z mála akcí, kde máte možnost pohovořit o problémech s lidmi, které běžně nepotkáte a se kterými jste naladěni na stejnou vlnu.

Continue reading “WebExpo 2012: Na co se nejvíce těším?” »

Číst celé