Cestování

Dublin

Irsko bylo zemí, kterou jsem toužit navštívit už dlouho. Vždy z toho z určitých důvodů sešlo, ale v dubnu se nám konečně (s mým dobrým přítelem) podařilo naplánovat víkend v Dublinu.

Od hlavního města Irska jsem měl určitá očekávání, měli jsme naplánováno hodně výletů a de facto 2 dny času. (Letěli jsme v pátek odpoledne a vraceli se v pondělí dopoledne.)

Kolik se toho za ten čas dá stihnout? Co bych doporučoval? Co bylo zklamáním? Co bylo naprostou peckou? Continue reading “Dublin” »

Číst celé

Londýn

Minulý rok v říjnu jsem byl naštívit na 3 dny Londýn. S baťůžkem, pár eury v kapse a rezervací autobusu a hostelu.

Obvykle, když jedu na nějaký delší výlet, mám mnohem raději autobus než letadlo. Ne že bych se bál létání, ani to není kvůli ceně, ale přijde mi, že je s tím spojeno hodně komplikací. (Ačkoli ve výsledku je to rychlejší, to uznávám.)

Continue reading “Londýn” »

Číst celé

Paříž

V Paříži jsem byl už začátkem února, nicméně jsem si potřeboval urovnat myšlenky a názory než něco sesmolím. Paříž je romantické místo o které mnozí sní. Ale tak jako vždy, když se na něco příliš těšíte a až moc si to idealizujete, budete zklamáni. Alespoň u mne to tak zpočátku bylo. Postupem času mi to město chybí čím dál víc, čím dál víc bych tam chtěl znovu.

Continue reading “Paříž” »

Číst celé

Kodaň

Dánsko byla moje druha výprava na sever od Čech za poznáním. Popravdě jsem od Kodaně nečekal tolik, kolik jsem tam toho objevil. Je několik věcí, které stoji za to tam vidět: moře, malá mořská víla, přístav Nyhavn, královská garda, metro, botanická zahrada, zámek Rosenborg a Lego. Continue reading “Kodaň” »

Číst celé

Amsterdam

Má cesta do země dřeváků a dobrého sýra nezačala zrovna slavnostně. Den před odletem jsem dostala teploty a bolesti hlavy a krku. Řekl jsem si ale, že to jen tak nevzdám, nadopoval jsem se různými léky a vyrazil. S pocitem lehkého omámení jsem do Amsterdamu nakonec dorazil, ale byl to boj.

Přiletěl jsem večer, původně s plánem, že na hotel vzdálený 6 km od letiště dojdu sám jak nic. Z toho jsem vystřízlivěl v osm hodin večer hodně rychle a začal jsem si hledat taxík. Taxikář mě kupodivu odkázal na hotelové autobusy dopravující zdarma a zde začalo mé objevování povahy tolerantního národa.  Stalo by se vám něco takové v Čechách? Takový náš taxikář by si při zjištění, že jste cizinec, začal mnout ruce a dolárky by mu byly prýštily z očí slzami štěstí, že narazil na zlatou žílu.

Při ubytování musíte počítat s tím, že je nutné doplatit městskou daň, což v září 2014 činilo něco kolem 5% z ceny pokoje, přestože už máte ubytování zaplacené. (Na Booking.com na to ale upozorňují.)

Continue reading “Amsterdam” »

Číst celé